2009

eTwinning jest akcją patronującą projektom opartym na współpracy internetowej, realizowanym przez co najmniej dwie szkoły z przynajmniej dwóch różnych krajów europejskich. Szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT), by ten projekt przeprowadzić.

1. Szkoła zarejestrowana na portalu od 02.11.2005
  2. Projekt: „EASTER SEASON”
  3. Czas trwania: styczeń 2009-kwiecień 2009 (z możliwością przedłużenia)
  4. Koordynator projektu w SP13: Maria Stadniczeńko-Wróbel
  5. Partnerzy:
  • LIceul Teologic Greco-Catolic „Sfantul Vasile cel Mare” (Rumunia)
  • St Helen”s Catholic Primary School (Wielka Brytania)
  • Zespół Szkół w Niechanowie, Gimnazjum im. gen. Józefa Wybickiego (Polska)
  • Arsakeio psichikou (Grecja)
  • European School „Andrei Saguna” (Rumunia)
  • Gimnazjum nr 1 (Polska)
  • LIT”LUCIAN BLAGA” (Rumunia)
  • Grundschule Achmer (Niemcy)
  • Δημοτικό Σχολείο Πάφου „Ευαγόρας Παλληκαρίδης” (Cypr)
  • Radviliškio dailės mokykla (Litwa)
  • Scoala de Arte si Meserii Plopenii Mari (Rumunia)
  • Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie (Polska)
  • Glyncoed Primary School (Wielka Brytania)
  • Quincy Jr Sr High School (Wielka Brytania)
  • Silavotas basic school (Litwa)
  • Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza (Polska)
  • SCOALA GENERALA NR. 2 LUPENI (Rumunia)
  • Collège Monséjour (Francja)
  • 46 OU „Konstantin Fotinov” (Bułgaria)
  • CEIP Bergantiños (Hiszpania)
  • Scoala cu clasele I-VIII, Satchinez (Rumunia)
  • Krāslavas pamatskola (Łotwa)
  • Scoala Generală Nr. 2 Hunedoara (Rumunia)
  • ZŠ s MŠ sv. Marka Križina, Košice – Krásna (Słowacja)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. mjra Henryka Sucharskiego (Polska)
  • CEIP Valsequillo (Hiszpania)
  • Scoala Nr. 12 Tulcea (Rumunia)
  • Mid Calder Primary (Wielka Brytania)
  • ALTINOVA İLKÖĞRETİM OKULU (Cypr)
  •  9/θ Δημοτικό Σχολείο Ν. Ζίχνης Σερρών (Grecja)

Opis projektu:

Pod patronatem akcji eTwinning (http://www.etwinning.net) po raz kolejny nawiązaliśmy internetową współpracę z innymi europejskimi szkołami. Tym razem naszymi partnerami zostały szkoły z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Cypru oraz Polski. W ramach tych kontaktów podjęliśmy się uczestnictwa w projekcie „Easter Season”. Projekt ten ma na celu umożliwienie dzieciom z wielu regionów Europy poznania oraz zrozumienia różnorodnych tradycji i zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych.

Każda ze szkół uczestniczących w projekcie przygotowuje w języku angielskim prezentację PowerPoint na temat typowych dla swojego regionu zwyczajów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy i umieszcza ją w wirtualnej przestrzeni eTwinning. Uczestnicy projektu przygotowują również rysunki przedstawiające charakterystyczne dla swojego kraju tradycje wielkanocne oraz wykonują dwujęzyczne karty świąteczne, które następnie zostaną wysłane do szkół partnerskich. Po otrzymaniu prac nadesłanych przez pozostałych uczestników projektu w każdej ze szkół przygotowana zostanie wystawa, na której wszyscy uczniowie szkoły będą mogli zapoznać się z typowymi dla innych krajów Europy tradycjami Świąt Wielkanocnych. Zdjęcia z wystaw zorganizowanych w poszczególnych szkołach także zostaną zamieszczone w wirtualnej przestrzeni eTwinning.

Współpraca ta daje uczniom możliwość rozwijania wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych oraz technicznych. Uczą się oni komunikacji pisemnej i ustnej w wielu językach, wzrasta motywacja do nauki języków obcych oraz poznawania innych kultur.

Realizacją projektu „Easter Season” w naszej szkole zajmują się uczniowie klas VI, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia Kółka języka angielskiego oraz ich młodsi koledzy i koleżanki z klas V.

Strony: 1 2