Regionalny sukces Trzynastkowiczów!

W maju liczna grupa starszych Trzynastkowiczów wzięła udział w kategorii plastycznej X edycji Regionalnego Turnieju Fantasy i Fantastyki Naukowej „JAK FENIKS Z POPIOŁÓW”, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do jednej z książek J.R.R. Tolkien’a: „Hobbit, czyli tam i z powrotem…” lub „Władca Pierścieni”.

Nasi uczniowie udowodnili, że nie tylko doskonale znają świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena, ale także potrafią go pięknie przedstawić wykorzystując swoje umiejętności plastyczne. Do konkursu zgłosiliśmy mnóstwo fantastycznych ilustracji, które potwierdzają, że Trzynastkowicze to prawdziwi artyści!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jury postanowiło nagrodzić aż pięcioro naszych uczniów. Laureatami z Trzynastki zostali:

EMILIA SWĘDA z KLASY 4B – II MIEJSCE
KRZYSZTOF KUŹNIACKI z KLASY 6D – III MIEJSCE
NICOLA BASA z KLASY 6B – III MIEJSCE
JAKUB PAWLIKOWSKI z KLASY 5B – WYRÓŻNIENIE
MATEUSZ ZATORSKI z KLASY 6B – WYRÓŻNIENIE

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu takich sukcesów!

Nauczyciel języka angielskiego:
Maria Stadniczeńko-Wróbel