Gazetka inernetowa W (CH)MURACH TRZYNASTKI

Od września tego roku szkolnego w ramach kółka dziennikarskiego zaczęliśmy tworzyć szkolną gazetkę internetową. Każdy z uczestników stworzył swój własny dział tematyczny, stając się jednocześnie jego redaktorem. Drogą konkursu wyłoniliśmy tytuł naszej gazetki:  „W (ch)murach trzynastki”. Mamy wiele pomysłów i planów. Chcemy opisywać otaczający nas świat, ale także to, co dzieje się w naszej szkole.

Stawiamy pierwsze kroki i uczymy się fachu dziennikarskiego. Planujemy zobaczyć jak robią to profesjonaliści. Chcemy przyjrzeć się pracy dziennikarzy w telewizji, radiu, czy gazecie. Wspólnie oglądane filmy mają w nas wyrobić umiejętność patrzenia nie tylko na ich treść, ale i na sposób, w jaki została ona przedstawiona. (ak)

Nasza gazeta „w (ch)murach trzynastki” powstaje dzięki kółku dziennikarskiemu. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 14.30 w sali 30. Nie jesteśmy wcale urodzonymi dziennikarzami, lecz zwykłymi uczniami chętnymi do działania. Nie mamy wyselekcjonowanych dziennikarzy do określonych zadań ani ścisłej grupy, dlatego możesz tu przyjść, kiedy tylko chcesz. Możesz przyjść na zawsze, na parę lekcji lub na jedną lekcję, by zobaczyć na żywo, jak tam jest. Masz pomysł na artykuł? Nie musisz marzyć! Po prostu przyjdź na godzinę! Ulepszysz naszą gazetę! Z „13” nie będzie pecha. Nie wyląduje szybko w koszu, ani w samolocie z papieru. Nie będziesz marnował godzin na czytanie jakiegoś nudnego pisma, bo nasza gazeta to również idealna pomoc naukowa. Zapraszamy na naszą stronę:

www.trzynastka.uchwycone-chwile.pl

Gazetę mogą czytać również Twoi rodzice, ponieważ zawiera recenzje, sport, modę i inne ciekawe tematy. Zatem…

Do dzieła!

Na dobry początek polecamy:

Z uśmiechem – jeżeli masz kłopoty, troski, smutki ten dział pozwoli Ci o tym zapomnieć. Znajdziesz tutaj przeróżne kawały i dowcipy. Na dodatek Magda sama wymyśla żarty, a nie ściąga je z Internetu!

Z życia trzynastki – tutaj zamieniamy się w reporterów. Śledzimy, co piszczy
w szkole. W tym miejscu nie wychodząc z domu możesz „śledzić” szkołę.

Złote myśli, w których umieszczamy hasła, które pomogą nam w życiu i zmuszą do przemyśleń.

English corner – pomożemy ci tutaj w nauce angielskiego. Nie będziesz wstukiwał słówek, a uczył się w postaci krótkich tekstów. Pierwszy jest o liczbie 13,
a tematyka jest nieograniczona.

Opowieści Michaliny – możesz przeczytać opowieści, które Michalina sama wymyśliła. Pierwsza część już na stronie.

Ortograficzne rymowanki – podobnie jak przy dziale angielskim, przekażemy informacje w zabawny sposób, tyle że teraz o ortografii.

Z gitarą za pan brat – nasz Kuba, przekaże wszystkim wesołe lekcje gry na gitarze oraz poda pomysły na piosenki i utwory.

Jak dobrze zjeść powie ci Dominik, a Nikola zaproponuje, jak modnie się ubrać.

Przed nami wiele pomysłów i planów. Gwarantujemy, że z nami nie będziecie się nudzić.

Błażej Piechota  wraz z całą redakcją „w (ch)murach trzynastki”