Ciekawe wydarzenia w artystycznej klasie 1c

Dzieci z klasy 1c uczyły się i rozwijały twórczo przez cały rok szkolny. Ostatnie miesiące  u pierwszaków – sześciolatków były również bardzo udane i pracowite.

W kwietniu dzieci były na wycieczce w Teatrze Śląskim im.Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie poznały pracę w teatrze, zwiedziły teatr od kulis. Dzięki tej wizycie zgłębiły swoją wiedzę dotyczącą teatru, którą zdobyły w szkole na lekcjach. Poznały tajemnicze zakamarki Teatru Śląskiego. To było ogromne przeżycie zobaczyć, garderoby, zaplecza, magazyny, ogromne rekwizyty, dekorację, scenę teatru i wiele innych miejsc. Na koniec wycieczki dzieci dały występ artystyczno – wokalny z okazji Dnia Teatru. Dyrekcja i pracownicy byli zachwyceni młodymi aktorami i zaprosili całą klasę 1c na czerwcowy spektakl do Teatru w Katowicach.

W maju odbyło się wyjście do biblioteki przy ul. Gwareckiej na teatrzyk kukiełkowy i spotkanie z pisarka dziecięcą p.Magdaleną Zarębską. To było również niezapomniane przeżycie.

Klasa 1c w maju była także na wycieczce w Żarkach – tam zwiedziła przepiękne, nowoczesne muzeum, gdzie wiele się nauczyła o chlebie i nie tylko. Dzieci poznały dawne gry i zabawy dziecięce, brały udział w warsztatach plastycznych, na których to dziewczynki wykonały toczki, a chłopcy miecze.

Pod koniec maja było wyjście do CHCK-u na musical „Dzwonnik z Notre Dame”. Dzieci były zachwycone tym przedstawieniem.

1 czerwca  z okazji Dnia Dziecka i zgodnie z zaproszeniem dyr.teatru klasa wybrała się do Katowic do Teatru Śląskiego na sztukę teatralną pt.”W 80 – dni dookoła świata” i na pyszne lody. To był fantastyczny, wspólnie spędzony dzień. Dzieciaki były bardzo grzeczne i zdyscyplinowane, spisały się jak zwykle wspaniale. Barwne i interesujące przedstawienie zachwyciło wszystkich.

W czerwcu odbyła się też ostatnia wizyta w naszej szkole w klasie 1c muzyków z Filharmonii Śląskiej. Zajęcia muzyczne „Pani Gama zaprasza” kończące ten rok szkolny dotyczyły instrumentu fagot. Nowe doświadczenie muzyczne przyniosło wiele radości i uśmiechu.

Od 5 czerwca realizowany jest projekt teatralny, dzięki któremu odbywały się dla dzieciaków z kl.1c interesujące warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru Moich Marzeń.

warsztaty 6 czerwca 2017

warsztaty 8 czerwca 2017

warsztaty 13 czerwca 2017

Na zakończenie roku dwa dni przed rozdaniem świadectw na swój występ dzieciaki zaprosiły swoich rodziców. Dnia 21 czerwca wszyscy rodzice przybyli do szkoły na „Święto Rodziny”, gdzie długo oklaskiwali swoje pociechy, które to recytowały, grały, śpiewały i tańczyły jak prawdziwi aktorzy. Dzieciaki spisały się na medal!

Klasa pierwsza przyniosła dzieciom wiele niespodzianek i radości, zobaczymy co ciekawego wydarzy się w klasie drugiej.

zakończenie roku szkolnego

Tekst : wych.Aneta Lazar